CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

 

ul. 1 Maja 45

96-300 Żyrardów

tel. 46 854 28 28

e-mail: cit@zyrardow.pl

 

 

 

 

W zrewitalizowanym obiekcie Resursy swoje miejsce znalazło Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, które oficjalnie rozpoczęło swoją działalność z początkiem marca 2012 r.

Głównym zadaniem, nowopowstałego, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest bieżąca obsługa turystów oraz udzielanie - wszystkim zainteresowanym - wszechstronnej, wyczerpującej informacji na temat historii i walorów kulturowych oraz przyrodniczych Żyrardowa i okolic. Ponadto, każdy zainteresowany otrzyma w CITiK fachową poradę w sprawie wyboru miejsca noclegowego,  punktu gastronomicznego oraz kompletną informację na temat odbywających się w naszym Mieście imprez kulturalnych. Do zadań CITiK zalicza się również udostępnianie nieodpłatnych ulotek promujących Żyrardów i okolice oraz prowadzenie sprzedaży biletów na koncerty, festiwale i imprezy kulturalne w Żyrardowie. Dodatkowo CITiK prowadzić będzie także sprzedaż przewodników, informatorów, pamiątek, gadżetów, planów i map turystycznych. Jednym z zadań Centrum będzie także organizacja konferencji i konsultacji dotyczących rozwoju turystyki w naszym Mieście.

Uruchomienie CITiK to kolejny, ważny krok mający na celu propagowanie rozwoju turystyki oraz promocji zabytków i walorów Żyrardowa.

 

 

Zadania CIT-u:

Udzielanie informacji o walorach kulturowych i naturalnych Żyrardowa i regionu,

Gromadzenie informacji o możliwościach wypoczynku i spędzania wolnego czasu w mieście i regionie żyrardowskim,

Udzielanie informacji o imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych odbywających się w Żyrardowie,

Prowadzenie kompleksowej informacji o bazie wypoczynkowo-hotelarskiej, gastronomicznej, atrakcjach turystycznych, zabytkach, imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych w Żyrardowie i na Mazowszu,

Rozdysponowywanie nieodpłatnych ulotek dotyczących Żyrardowa i okolic,

Prowadzenie sprzedaży przewodników, informatorów, pamiątek, gadżetów, map Żyrardowa,

Udostępnianie informacje dotyczących: bazy hotelowo-wypoczynkowej i agroturystyki, bazy gastronomicznej, punktów turystycznych, zabytków i atrakcji turystycznych, szlaków turystycznych Żyrardowa i okolic,

Przygotowywanie materiałów informacyjnych o mieście dla autorów przewodników i folderów,

Prowadzenie sprzedaży biletów na koncerty, festiwale, imprezy kulturalne w Żyrardowie,

Udzielanie informacji bezpośrednio, telefonicznie, listownie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu i cieszymy się na Państwa przybycie.

Przejdź do wydarzeń

Copyright © RESURSA Urząd Miasta Żyrardowa 2011