Imię:


Email:


Szczegóły

15.05.2019 09:47

Raz na Ludowo

WYSTAWA PATCHWORKÓW INSPIROWANYCH POLSKIM FOLKLOREM I SZTUKĄ LUDOWĄ


WERNISAŻ: 18 MAJA (SOBOTA) 2019, GODZ. 17.00 RESURSA, 1 MAJA 45, ŻYRARDÓW

WYSTAWA CZYNNA DO 10 CZERWCA B.R. / WSTĘP WOLNY

Wśród celów jakie stawia sobie Stowarzyszenie Polskiego Patchworku znajdziemy propagowanie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania sztuki patchworku, wspieranie twórców zaangażowanych w rozwijanie tej formy rękodzieła, organizowanie wystaw patchworków, konkursów i kursów patchworkowych. 
Chcemy, aby każdy zainteresowany, niezależnie od umiejętności i doświadczenia, czuł się w naszej organizacji jak u siebie. Pamiętamy, że każdy artysta był kiedyś amatorem. 
Chcemy aby przynależność do Stowarzyszenia dawała wymierne korzyści jego członkom w postaci różnych form, np. udziału w wystawach, konkursach i kursach, pierwszeństwa przy rejestracji na takowe, zniżek na opłaty wstępne, możliwości wypożyczania książek lub czasopism patchworkowych z biblioteki (pracujemy nad katalogiem), rabatów przy zakupie sprzętu, akcesoriów i materiałów u partnerów Stowarzyszenia. 
Dzięki nawiązanym przez Stowarzyszenie międzynarodowym kontaktom polskie patchworki są prezentowane szerszej publiczności. 
Działania w dziedzinie patchworku mogą odbywać się w każdym wymiarze: zaciszu domowym, na skalę lokalną, krajową czy nawet międzynarodową. Najistotniejsza jest chęć tworzenia i pokazywania swoich prac. A przy tym, wśród bratnich dusz można podzielić się doświadczeniem, zapytać o radę, odkryć nowe idee ? rozwijać się. 
Obecnie prezentujemy wystawę ?Raz na ludowo?, obejmującą ponad 20 prac przygotowanych przez Członków Stowarzyszenia w 2017 roku na konkurs Stowarzyszenia 
i Cepelii, pod tym samym tytułem.

W gościnnych progach żyrardowskiej Resursy prace nabierają nowego blasku! Zapraszamy!

Polskipatchwork.pl

 

Patchwork - metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału (o podobnych geometrycznie kształtach, np. patchwork z kawałków trójkątnych) w większą całość, tworząc nowy wzór. Słowem tym określa się także pracę wykonaną tą techniką.
Żródło:Wikipedia

Przejdź do wydarzeń

Copyright © RESURSA Urząd Miasta Żyrardowa 2011